poniedziałek, 6 stycznia 2020

Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?

fibryna bogato-płytkowa w stomatologii
Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej zazwyczaj wymagają procesu zrastania tkanek. Nowoczesna technika pozwala stomatologom na zastosowanie aparatur, jakie w dużym stopniu wspierają odnowienie tkanek. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest błoną wytwarzaną wprost z krwi pacjenta, a zawarte w niej białe ciałka krwi mają budujący wpływ na renowację komórek. Użycie fibryny wspomaga gojenie oraz zwalczanie infekcji oraz stanów zapalnych, a także wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.
Ta technika ma według dentystów wielkie zastosowanie. Między innymi przede wszystkim sprawdza się w czasie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej i działaniach odbudowujących. Ta technika jest skuteczna też podczas leczenia powikłań po wyrwaniu zęba, cofania się dziąseł czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej te poważne zabiegi dentystyczne są jeszcze bardziej bezpieczne oraz proste do zaleczenia.
Zwykle z pojedynczej próbki pozyskanej krwi można pozyskać od dwóch do aż 7 fibryn. Dzięki technice specjalnego odwirowania i opracowania próbek krwi. A ze względu na to, że próbki są pozyskiwane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są całkowicie zgodne i naturalne.